Verdens ledende forskere på karotenoider samlet på konferanse i USA

Forsknings- og utviklingssjef for våre produkter Dr. Scient Katja Svennevig deltok i januar 2010 på en GRC (Gordon Research konferanse) i USA der verdens ledende forskere på karotenoider presenterte sine nyeste funn.

Forsknings- og utviklingssjef for våre produkter Dr. Scient Katja Svennevig deltok i januar 2010 på en GRC (Gordon Research konferanse) i USA der verdens ledende forskere på karotenoider presenterte sine nyeste funn.

Forskere fra nesten alle verdensdeler; Europa, Amerika, Oseania og Asia, hadde tatt veien til Ventura, CA, for å diskutere det nyeste innen karotenoidforskning. Karotenoider er naturlige fargestoffer i planter som deltar i energilagring og har beskyttende egenskaper. Flere av disse karotenoidene er viktige næringsstoffer i maten vi spiser og deres funksjon i kroppen er viktig for helsen vår.

Mange spiser for lite karotenoider

Store deler av verdens befolkning spiser mindre av helsebringende plantestoffer enn det forskere mener er nødvendig for å oppnå en beskyttende og forebyggende effekt. I tillegg bidrar forskjeller i arvestoffet vårt til at det varierer hvor godt kroppen klarer å nyttiggjøre seg av karotenoider i maten. Noen trenger derfor mer frukt og grønnsaker enn andre for å få et tilstrekkelig nivå i kroppen. Vår livsstil, deriblant røyking og soling, kan også påvirke mengden av karotenoider i kroppen.

Forskere ved konferansen uttrykte bekymring over at media i en rekke land fortsatt gikk ut med advarsler mot karotenoider med bakgrunn i to mislykkede studier der betakaroten ble gitt i unaturlig store doser.

Genmanipulering av matvarer

Deler av den internasjonale matindustrien prøver å løse dette problemet ved å genmanipulere matvarer som mais og poteter slik at de skal inneholde mer av disse viktige karotenoidene. Disse genmanipulerte matvarene kan kjennes igjen på fargen slik som zeaxanthin- eller betaglukanrike poteter som er mer oransje enn vi er vant til.

Genmanipulerte matvarer er et omdiskutert tema. De kan ha en viktig funksjon i U-land der tilgangen til næringsrik mat er minimal. Ved å manipulere planter som brukes normalt i kostholdet kan man få mat som har et høyere innhold av vitaminer og karotenoider for å unngå underernæring.

Sunne matvaner og supplerende kosttilskudd

Vi i VitaeLab mener at i vårt samfunn, der matvaner og livsstil er en årsak til at vi ikke får i oss riktig næring, er et høyere inntak av naturlige frukt og grønnsaker en enklere vei å gå. Dersom en stresset hverdag eller mangel på matlyst gjør at det er vanskelig å få i seg anbefalte mengder kan det i tilegg være lurt å tilføre kroppen noe ekstra gjennom kosttilskudd.
VitaeLab følger den videre forskningen på karotenoider nøye for til enhver tid å kunne tilby de mest nyttige kosttilskuddene.

 

Kundehistorier

Svein_p_capR_H230

Svein Oddmund (67) hadde slitt med store plager som gjorde at han sov dårlig og savnet overskudd. Så kom han over kosttilskuddet VitaePro som skulle gjøre det mulig for ham å leve et godt og aktivt liv, ja til og med ta en moltetur i ny og ne – på et hemmelig sted, naturligvis.